Продавець Агро-Сфера розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
269 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Агро-Сфера
+380 (98) 491-13-18
+380 (93) 893-17-48

Зернозбиральні комбайни в Україні. Як вибрати зернозбиральний комбайн

Зернозбиральні комбайни в Україні. Як вибрати зернозбиральний комбайн

Зернозбиральні комбайни є сільськогосподарською технікою спеціалізованого типу, основне призначення яких – збір зернових і бобових. Завданням зернозбирального агрегату є косовицю і обмолот, виділення зерен, їх чищення та збирання в бункер, збирання в копнитель полови і соломи і скидання їх. Крім цього комбайни використовуються для перевезення і відвантаження очищеного зерна. Крім зернових і бобових культур подібні агрегати застосовуються для збирання насінників трав, кукурудзи, олійних, на зерно само як і на силос.

 

Головним критерієм, за яким слід вибирати сільськогосподарську техніку, а зокрема – зернозбиральні сільгосп машини, слід назвати показник продуктивної потужності молотильного механізму. Зазначимо, що їх продуктивність безпосередньо залежить від:

  • конструкції і розмірів робочих деталей;
  • налаштування;
  • зовнішніх чинників: культури і виду рельєфу;
  • швидкості роботи молотильного механізму.

Молотарки класичного зразка – це найбільш затребуваний зразок техніки даного профілю. Дуже швидко зростає популярність обладнання роторного типу. Як і раніше застосовуються і ті моделі, які були розроблені десятиліття тому. Всі вони можуть бути класифіковані по декількох основним критеріям.

Ознайомтеся з запчастинами для комбайнів Нива і комбайна Дон.

Види комбайнів для збирання зерна

На підставі використовується в наші дні класифікації перебуває тип МСУ – молотильно-сепаруючі пристрої. Так, обладнання для збору зерна можна представити в наступних модифікаціях:

  • гібридні;
  • роторні;
  • барабанні, або клавішні.

 

Барабанний, або клавішний комбайн

клавішний комбайн

Принцип функціонування барабанного комбайна досить простий: колоски зрізаються жаткою і проникають всередину молотильного барабана. Під дією великої швидкості обертання барабана відбувається процес вивільнення зерна. Основний обсяг, який становить показник, що досягає 70%, очищається ще на шовном стані. Щодо залишків соломи слід зауважити, що вона потрапляє на п'ять або шість клавіш, що використовуються для просіювання. З допомогою клавіш колосся позбавляються від зерен, які, пройшовши процедуру обмолоту, висипають у бункер. У свою чергу солома проходить етап подрібнення і надалі видаляється з комбайна.

У числі недоліків, звичайних для клавішних комбайнів, слід виділити досить слабку продуктивність (порівняно з роторним обладнанням). Приміром, один клавішний агрегат здатний обробити за добу сорок гектарів поля, то роторний за двадцять чотири години обробить площа, у два і більше рази перевищує попередній показник – до ста гектарів.

 

Роторний комбайн

Роторний комбайн

В роторний комбайн для збирання зерна замість використовується не барабан, а фільтр, який затягує солому. Процедури обмолоту, так само як і сепарації, відбуваються одночасно, в єдиному сегменті. Основний обсяг зерен виділяється, таким чином, витиранням з колосків. Система ротора відрізняється високопродуктивної сепарацією всередині робочих органів.

Забезпечення високої якості зерен обходиться комбайну роторного типу підвищеною витратою дизельного палива – показник споживання підвищується на 20%, а то й на 30%. Це є основним недоліком подібних моделей.

Навпаки, мінімізація втрат зерна і хороша пропускна спроможність є тими позитивними характеристиками, які обумовлюють застосування обладнання у великих господарствах і фермерствах.

Даний вид техніки для збирання врожаю володіють більш високим ступенем універсальності, ніж барабанні. Тим не менше вони не можуть ефективно функціонувати за умови високої вологості і витрачають значні обсяги палива.

 

Гібридний комбайн

 Гібридний комбайн

З метою збирання зернових/бобових культур у сільськогосподарському секторі широко застосовуються гібридні комбайни. Їх назву повідомляє про особливій конструкції механізму, яка поєднує ротор і барабанні жниварки. За принципом функціонування гібридна техніка не схожа на барабанні, однак очищення відбувається за допомогою роторів, в які надходить солома після барабана. Ротори оснащені отворами, куди в процесі обертання потрапляє зерно. Потім воно для очищення надходить в решітний стан і, зрештою, виявляється у бункері.

Подібні зернозбиральна техніка виробляють як вітчизняні, так і провідні зарубіжні компанії. Вони дорожче, ніж клавішні, хоча дешевше роторних.

Консультацію Ви можете отримати у фахівців компанії "Агросфера" перейшовши за посиланням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner