Продавець Агро-Сфера розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
269 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Агро-Сфера
+380 (98) 491-13-18
+380 (93) 893-17-48

Принцип роботи турбокомпресорів (турбін) МТЗ 80, 82, 892

Принцип роботи турбокомпресорів (турбін) МТЗ 80, 82, 892

Основною функцією турбіни є підвищення показників потужності дизельного двигуна. Турбокомпресори МТЗ 80, 82, 892 а також МТЗ 1221, МТЗ 1025, 245, 892 працюють так: за допомогою випускного колектора минулий відпрацювання газ проникає в корпус турбіни, де розташовується турбінне колесо, що приводиться в рух.

ТурбокомпресорТурбінне колесо встановлено на одній осі з компресорним колесом, стискає повітря і подає його в пускной колектор двигуна.

Це свідчить про те, що обертання турбіни відбувається при дуже високих оборотах, які прямо пропорційні потужності движка – показник швидкості обертів турбіни може досягати 150.000 оборотів в хвилину або більше.

У ході експлуатації турбіни дизельний движок під дією високого тиску надходить повітря, що зумовлює підвищення потужності авто щодо об'єму двигуна до кількісним показником палива.

Найефективнішими є турбокомпресори, які працюють на високому тиску. Їх конструкція відрізняється від конструкції стандартних турбін тим, що турбіни високого тиску оснащені клапаном, усуває надмірне тиск, що виникає на підвищених обертах.

Крім того, багато турбокомпресори мають інтеркулер. Головним завданням інтеркулера є зниження температури повітря. З тієї причини, що робота турбіни здійснюється на високих обертах, вона знижує кисневе вміст повітря, а також його щільність.

Робота турбіни (турбокомпресора) на комбайні, тракторі або вантажному автомобіліТурбокомпресор має дві основні складові:

 • Компресор відцентрового типу
 • Турбіна

Пристрій турбіни 

До складу турбокомпресора входить загальний ротор, на обох кінцях якого розташовані крильчатки, міцно закріплені на роторі і відіграють значну роль в роботі турбокомпресора. За рахунок енергії відпрацьованого газу, з напором що виходить з камери згорання дизельного двигуна в вихлопну систему, ротор розкручується через турбінну крильчатку.

Унаслідок місця розташування крильчатки компресора, яка також знаходиться на роторі, досягається ефект компресії – тобто стиснення повітря. Повітря, який був розігнаний крильчаткою, потім за допомогою інтеркулера подається в пускные патрубки движка.


Ремонт турбіни (турбокомпресора)

Після надходження в ремонт турбокомпресор розбирають, кожну з деталей і вузлів миють, а потім проводять всі етапи діагностики і контролю.

Капітальний ремонт турбокомпресорів включає в себе:

 • Повний розбір турбіни
 • Очищення складових турбокомпресора
 • Дефектовка і подальша відбраковування деталей
 • Повний ремонт картриджа
 • Зміна компресорного колеса, ротора і корпуса турбіни
 • Балансування ротора
 • Збір картриджа і подальша його балансування
 • Проведення тестування турбокомпресора
 • Зовнішня обробка турбіни

Відео ремонту турбокомпресора

Якщо Вам потрібна турбіна для трактора, комбайна або вантажної техніки, дзвоніть за телефоном, вказаним на сайті.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner