Продавець Агро-Сфера розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
269 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Агро-Сфера
+380 (98) 491-13-18
+380 (93) 893-17-48

Турбокомпресор і пристрій турбіни

Турбокомпресор і пристрій турбіни

Найчастіше, турбокомпресори використовуються у сфері машинобудування для збільшення потужності двигуна.

 

Пристрій турбокомпресора

Пристрій турбокомпресора

Як правило, агрегат складається з двох основних частин – газової турбіни і повітряного насоса (компресора). Обидва елементи об'єднані жорсткої віссю. Турбіна обертається на основі використання відпрацьованих газів. Обертання турбіни створює енергію, яка потрібна для стиснення повітря компресором. Від рівня енергії відпрацьованих газів залежить швидкість обертання турбіни і, відповідно, обсяг закачується повітря.

Сама ж турбіна складається з корпусу і ротора. В турбокомпресор відпрацьовані гази потрапляють через випускний колектор, після чого проходять через внутрішній канал турбіни. Цей канал поступово звужується, завдяки чому гази прискорюються і на високій швидкості потрапляють в улиткообразный корпус. Саме з цього місця газ надходить до ротору турбіни і починає її обертати. Від характеристик каналу безпосередньо залежить і швидкість роботи турбіни.

Принцип роботи турбіниКонструкція компресора також передбачає наявність корпусу і ротора. Залежно від швидкості обертання турбіни і кількості повітря, що поступає, існують і різні розміри компресора. Обидва елемента турбокомпресора знаходяться на одній жорсткої осі, тому, обертаються з однаковою швидкістю. Форма лопаток ротора компресора дозволяє всмоктувати повітря через центральну частину конструкції і відкидати його на стінку корпусу компресора. Таким чином повітря стискається й спрямовується в двигун через впускний колектор.

Пропонуємо Вам ознайомитися з запчастинами Заводу Тара виробником турбін на трактори, комбайни та вантажну техніку.

Види турбокомпресорів

·         Роздільний турбокомпресор – компресор, оснащений одночасно двома входами для відпрацьованих газів, а також двома соплами для циліндрів. Завдяки використанню даної конструкції реалізується максимальний рівень продуктивності. Крім цього, виключається можливість попадання відпрацьованих газів назад в циліндри.

· Турбіна із змінною геометрією – агрегат, який використовується при виготовленні дизельних двигунів. Головною відмінністю даної системи є присутність спеціальних рухомих лопатей, які регулюють потік газу. В залежності від кута розміщення лопатей змінюється швидкість вихлопних газів.

Принцип роботи турбокомпресора

Спочатку поршні пристрою витісняють вихлопні гази через випускний колектор. З великою швидкістю газ потрапляє в улиткообразную трубу, де і починає обертати турбіну. Турбіна і компресор знаходяться на одній жорсткої осі, тому, колесо компресора також починає обертатися синхронно з колесом турбіни. Таким чином, направляється потік повітря через другу улиткообразную трубу безпосередньо до двигуна для збільшення потужності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner